Slik gjør du det
Ha kokoskrem, chiafrø, honning, kakao og vaniljeekstrakt i en kraftig blender eller bruk stavmikser i en høy beholder. Kjør alt sammen i 30 til 60 sekunder til blandingen er helt glatt, tykk og kremet. Chiafrøene skal være godt knust og jevnt fordelt, slik at moussen får en jevn konsistens.
Smak eventuelt til med litt ekstra honning eller kakao dersom du ønsker søtere eller kraftigere sjokoladesmak.
Hell moussen over i en bolle eller porsjonsglass. Dekk til og sett i kjøleskap i minst 2 til 3 timer, gjerne over natten, slik at konsistensen setter seg helt.
Rør lett før servering. Server kald, som den er, eller med friske bær, nøtter eller litt revet mørk sjokolade på toppen for ekstra tekstur. Dette er en sunn dessert som metter godt og gir en myk, sjokoladerik avslutning på måltidet.