
Amerikas nye Idol?

Hillary ber folket om å stemme fram valgkampsang.
Eksterne pekere:
Hillary Clinton har virkelig inntatt nettet for fullt i oppkjøringen mot den amerikanske valgkampen i 2008. ABC Nyheter har tidligere skrevet at presidentkandidaten blant annet kjører en egen videoblogg, eller HillCast, der hun svarer på innsendte spørsmål fra velgerne. Clinton har i tillegg nettopp lansert et tekstmeldingsystem for sine tilhengere slik at de kan kommunisere bedre med de involverte i valgkampanjen. Nå går Hillary et skritt lenger og ber folket om å stemme fram sangen hun skal velge som sin offisielle valgkamplåt. Interesserte amerikanere kan velge mellom ni ulike låter som alle har blitt utvalgt av senatoren selv. Dersom velgerne selv har forslag til mulige sanger, blir disse mottatt med takk
- Jeg håper at mennesker fra hele landet vil besøke websiden min og stemme på den sangen de føler best representerer vårt budskap om endring og deres håp for et bedre Amerika, sier hun i en pressemelding.
Artikkelen fortsetter under annonsenArtikkelen fortsetter under annonsenI videobloggen spøker en selvironisk Hilary med at hun lover å ikke synge sangen selv - med mindre hun vinner valget.
Her er Hillarys låtforslag:
U2 - City of Blinding Lights
U2 - Beautiful Day
KT Tunstall - Suddenly I See
Smash Mouth - I'm a Believer
The Temptations - Get Ready
Dixie Chicks - Ready to Run
Shania Twain - Rock This Country
Jesus Jones - Right Here Right Now
The Staple Singers - I'll Take You There