Norge

Bileier påkjørt etter at han fikk bilen sin stjålet

En bileier endte på sykehus etter at han ved en tilfeldighet oppdaget sin stjålne bil på en bensinstasjon i Halden.

Publisert Sist oppdatert

Hendelsen skjedde ved Halden motell søndag kveld.

Bilen, en grå Toyota Auris, hadde blitt stjålet i Oppegård tre dager tidligere, ifølge politiet. Bileieren oppdaget bilen ved en tilfeldighet da han var innom for å fylle drivstoff ved motellet i nærheten av Svinesund, opplyser Øst politidistrikt.

– Bileier tok kontakt med personene som var ved bilen. I forbindelse med konfrontasjonen kjørte gjerningspersonene på bileier, skriver operasjonsleder Atle Vesttorp.

En ambulanse ble sendt til stedet for å ta seg av den skadede bileieren. Han ble brakt til sykehuset på Kalsnes for videre undersøkelser, skriver NRK.

Bilen ble sist sett kjørende ned Hellekleiva.

Politiet sikrer seg nå avhør av vitner til hendelsen.

– Det vil også bli forsøkt å sikre video fra området. I tillegg til søk etter kjøretøyet, skriver operasjonslederen, som oppfordrer folk til å ta kontakt om de ser bilen.