Inspirasjon
Norges neste VM-kamp mot Senegal: Alt du trenger før avspark
Norge topper gruppen og jakter videre avansement - møter Senegal natt til tirsdag på New York New Jersey Stadium
VM 2026 byr på to nye Gruppe I-oppgjør i natt. Det store norske øyeblikket kommer klokken 02:00 norsk tid, når Norge møter Senegal på New York New Jersey Stadium i East Rutherford – et oppgjør der Norge, med Erling Haaland i spissen, jakter tre poeng og en plass i utslagsrunden. Tidligere på kvelden, klokken 23:00, møtes Frankrike og Irak på Philadelphia Stadium.
Men det er ikke bare Senegal som skaper bekymring. Det er meldt kraftig uvær over New York mandag, med styrtregn, torden og sterk vind som kan få konsekvenser for kampen. Landslagssjef Ståle Solbakken uttrykte bekymring på pressekonferansen dagen før kamp, og mener været kan gjøre en allerede krevende gressmatte enda vanskeligere å spille på.
MetLife Stadium er et utendørs anlegg uten tak, og stadionets retningslinjer åpner for at kamper kan stoppes eller utsettes ved lyn eller ekstremvær. Dermed kan værgudene bli en uventet faktor når Norge og Senegal møtes natt til tirsdag.
Vil du følge været i New York tett frem mot kampstart? Se oppdatert værmelding for New York her.