Verden
Satte fast beinet i rullefortau – måtte amputere
Myndighetene har ennå ikke noen forklaring på hvordan dette kunne skje.
En 57 år gammel kvinne fra Thailand måtte amputere beinet etter å ha satt det fast i et rullefortau på en flyplass i Bangkok.
Det skriver CNN.
Måtte amputere
Direktøren ved flyplassen, Karant Thanakuljeerapat, sa på en pressekonferanse etter hendelsen at kvinnen hadde en «alvorlig» ulykke. Kvinnens venstre ben skal ha satt seg fast i enden av ett rullefortau.
Medisinsk personell var på stedet raskt og kvinnen ble sendt til sykehus. Likevel var skadene så alvorlige at kvinnens ben måtte amputeres fra rett under kneskålen, fortalte flyplassdirektøren.
– Jeg vil meddele vår dypeste sorg, sa han.
Kvinnen har nå blitt overført til et av landets beste sykehus, Bumrungrad International Hospital, skriver CNN.
– Vi vet at hjertet hennes er knust
Kvinnens sønn har gitt en uttalelse på Facebook etter ulykken. Der skriver han at moren fremdeles risikerer å få infeksjoner og komplikasjoner.
«Min mor har fortsatt å uttrykke styrken sin gjennom ansiktet og stemmen hennes. Men innerst inne vet vi at hjertet hennes er knust etter at hun mistet beinet», skriver sønnen videre.
Han la til at familien har bedt om overvåkningsbilder fra ulykkesstedet.
Flyplassdirektøren har opplyst om at det statseide selskapet som drifter flyplassen vil ta hånd om alle kvinnens utgifter knyttet til ulykken og gi kompensasjon.
Han sa også at alle flyplassens rullefortau nå skal undersøkes av ingeniører.
– Hva som forårsaket ulykken undersøkes fremdeles. Vi må kanskje sette opp en faktafinning-komité med folk utenfra for å oppnå upartiskhet og åpenhet, sa han.