Norge

Bil kjørte ut i Oslofjorden – to personer hentet opp av badstubåt

To personer ble hentet opp av vannet av en badstubåt etter at en bil kjørte ut i vannet ved Akershusstranda i Oslo torsdag ettermiddag.

Politiet fikk melding om hendelsen klokken 15.39. De to personene som satt i kjøretøyet, kom seg ut av bilen og ble plukket opp av personer som var om bord i en badstubåt som var i nærheten.

– De fremstår som uskadd og blir nå ivaretatt av helsepersonell. Vi vet ikke foranledningen til det som skjedde, opplyste operasjonsleder Bjarne Pedersen i Oslo politidistrikt til NTB.

Skipperen på badstubåten forteller til VG at han reagerte raskt da han fikk høre om bilen som fløt i vannet.

- En av gjestene kom løpende og gjorde meg oppmerksom på at det hadde falt en bil ut i vannet. Da ga jeg full gass og kjørte mot personene som kom klatrende ut av bilen, sier Nicholay Nordahl til avisen.

Han omtaler hendelsen som surrealistisk.

Politiet jobber nå med å finne ut hvordan bilen havnet i vannet.

Dykkere fra brannvesenet ble sendt til stedet for å kontrollere om det var flere personer bilen.

– Brannvesenet har søkt rundt bilen. Det er ingen indikasjoner på at det er andre personer i vannet, opplyste politiet litt etter klokken 16.