Norge
Advarer mot syv meter høye bølger
Meteorologisk institutt melder om at lavtrykkene står i kø de kommende dagene.
I en melding på Twitter tirsdag formiddag skriver meteorologene at det kan komme bølger opp mot syv meter de kommende dagene.
«Lavtrykkene står i kø og som følge av disse blir det høye bølger. På strekningen fra Vestland til Nordland vil det være bølgehøyder opp mot 7 meter», melder meteorologene.
– Nå er det helt klart en typisk høstsituasjon hvor lavtrykkene kommer inn mot Norge på rekke og rad. De har med seg ekstra vind og ekstra nedbør, sier vakthavende meteorolog Pernille Borander ved Vervarslinga i Nord-Norge til NRK.
I tillegg er det utstedt gult farevarsel flere steder på grunn av kraftig vind de neste dagene. Ifølge Meteorologisk institutt skal det blåse kuling langs store deler av kysten.
«Husk å sjekke varselet dersom du har tenkt deg ut på båttur», lyder oppfordringen fra meteorologene.
juleideer fra kreative ideer