Kampanjepris på Explorer og Capri:
Nå er det billigsalg
Ford med stort priskutt på to modeller.
Denne artikkelen ble først publisert av Broom.no
Konkurransen på det norske bilmarkedet er knallhard, Er rekke merker kjører nå kampanjepriser, ofte også i kombinasjon med lån til gunstig rente.
En av dem som virkelig drar på er Ford. De har nå supertilbud på SUV-ene Explorer og Capri.
Her er det rabatt på hele 110.000 kroner på Capri og 90.000 på Explorer.
Under viktig grense
For sistnevnte er prisen nå 449.500 kroner for toppmodellen Premium Extended Range AWD.
Samme utgave av Capri koster noen hundrelapper mer, nærmere bestemt 450.100 kroner.
Dermed ligger begge modellene under det som er en viktig prisgrense på det norske markedet, 500.000 kroner. Ja, her er det også rom for en en ganske bra utstyrspakke i tillegg, før prisen kommer opp i en halv million.
Kuttet prisen på den billigste elbilen sin
Fått flere oppgraderinger
Ford har satt ned prisene på disse bilene i flere etapper. De har aldri vært billigere enn de er nå.
Underveis har det også kommer oppgraderinger, Tilhengervekten har blant annet økt fra 1200 til 1800 kilo. Den går ytterligere opp mot slutten av året, til 2200 kilo.
Modellene har også fått V2L, det betyr at du kan hente ut strøm fra batteripakken og drive elektriske apparater.
Strømløs? Da kan bilen være redningen
Har biler på lager
Fords norske informasjonsdirektør Anne Sønsteby understreker at de skal kunne levere mange biler før jul:
– På Fords nye sentrallager på Drammen havn står det rundt 500 nye biler tilgjengelig for forhandlere over hele landet. Lageret fylles fortløpende opp etter hvert som bilene blir solgt – og med biler som er på vei inn til Norge, Med dette er Ford klare til årets momsrush – som vil komme gitt at det blir enighet om å endre grensen til momsfritak til 150.000 kroner, sier Sønsteby, til Broom.
Blir bilene egentlig dyrere fra nyttår? Les mer i artikkelen under: