Sport

TV-aksjonen: Full budkrig på VM-tromma – solgt for 1,3 millioner

VM-tromma, som er hamret på av landslagskaptein Martin Ødegaard og kong Haakon, endte på hele 1,3 millioner kroner under kveldens TV-aksjon.

Publisert Sist oppdatert

«Trommen bærer stolt preg av historien den har vært med på. Den er godt brukt, har slitte trommeskinn på begge sider, mangler en knott på det ene benet og er dekorert med klistremerker fra diverse supporterklubber», heter det i beskrivelsen på auksjonssiden.

Og budgivningen tok fullstendig fyr mot slutten og endte med å fortsette et drøyt kvarter på overtid. Auskjonen skulle vare til klokken 23 – da høyeste bud lå på 610.000 kroner. For hvert nye bud ble salgstiden imdelertid forlenget med to minutter, og prisen ble altså mer enn doblet i sluttminuttene.

Pengene går til NRC Flyktninghjelpen.

Julian Ryersons mye omtalte fottøy under mottakelsen på Slottet etter VM ble også auksjonert bort.

– Jeg så det ble litt oppmerksomhet rundt det. Jeg tok det med humor og synes folk tok det veldig bra. Så det var egentlig bare gøy, har Ryerson sagt til TV 2.

Prisen endte på 50.000 kroner.

«Sandalene har noen bruksmerker og er bevisst ikke vasket, noe som gjør dem enda mer autentiske. Man kan nesten lukte grønnsåpen fra gulvet på slottet – men bare nesten», står det i salgsbeskrivelsen.