Sport
Tidligere Tottenham-manager om nedrykksdrama: – En skikkelig tøff kamp
Den tidligere Tottenham-manageren Ange Postecoglou mener gamleklubben har det som trengs for å berge plassen i Premier League.
Den australske trenerprofilen fikk sparken i juni i fjor til tross for at han ledet klubben til deres første trofé på 17 år med seier i europaligaen.
Siden den gang har pilene pekt nedover for Tottenham. Klubben ligger på 17.-plass i Premier League og er bare ett poeng over nedrykksstreken med sju gjenværende kamper av sesongen.
Postecoglou forteller i et intervju med den australske radiokanalen SEN 1116 at han fortsatt har en sterk tilknytning til klubben.
– Det var to år, og de var på ingen måte enkle, men vi investerte mye i det. Nest siste kamp vant vi et europeisk trofé, som var en utrolig opptur, sier Postecoglou og fortsetter:
– Den tilknytningen vil være der for alltid. Å se dem slite har ikke vært lett, og det er ikke slik jeg trodde det skulle gå. De er i en skikkelig tøff kamp. Nedrykk er enormt for enhver klubb, men for Tottenham er det en ganske stor sak.
Samtidig mener den tidligere Tottenham-manageren at kvaliteten i spillertroppen er god nok.
– De har en kamp å kjempe, og de har kvaliteten til å komme seg ut av det. De trenger en «game changer», helt klart, sier han.