Sport

Tennisstjernen Rune utsetter comeback – mister Grand Slam-turnering

Holger Rune (23) er ikke helt klar for en retur til tennisbanen ennå. En irritasjon i kneet setter en stopper for Roland-Garros.

Holger Rune rekker ikke Roland-Garros som følge av et trøblete kne.
Publisert Sist oppdatert

Det opplyser dansken i en uttalelse mandag. Ekstra Bladet er blant avisene som har omtalt den ferske utviklingen.

Rune var gråtkvalt da han i oktober fikk hælsenen avrevet under en turnering i Stockholm.

I etterkant har han jobbet hardt for å komme tilbake og hadde opprinnelig satt kurs mot comeback i tyske Hamburg om en ukes tid.

Nå forteller han at han har fått en ny skade som følge av opptreningen.

– I forbindelse med det eksplosive arbeidet oppsto en irritasjon i kneet, noe som har krevd en mer kontrollert progresjon i sluttfasen. Det har forskjøvet den samlede tidsplanen med et par uker, da vi ikke har ønsket å ta unødige risikoer, sier Rune.

23-åringen sier videre at kneet reagerer godt, og at han håper å bli klar til gressesongen.

– Jeg hadde virkelig sett fram til å gjøre mitt comeback i Hamburg. Dere vet alle at jeg elsker grus, og at Paris og Roland-Garros alltid har vært noe helt spesielt for meg, så det har ikke vært en lett beslutning å ta, sier han.

Rune har fem titler på ATP-touren. Den siste kom i Barcelona i fjor da han slo superstjernen og hjemmehåpet Carlos Alcaraz i finalen.

Dansken hadde noen dager tidligere slått Casper Ruud i kvartfinalen.