Syk Skistad måtte ha treningspause: – Må bygge seg rolig opp

Kristine Stavås Skistad så seg nødt til å ta en uke på sofaen for å bli frisk etter Tour de Ski. Norges OL-håp på sprint er i gang med trening igjen.

Kristine Stavås Skistad har vært syk en periode.
Publisert

Skistad hoppet av Tour de Ski grunnet sykdom. Dermed gikk hun glipp av klassisksprinten i OL-løypene i Val di Fiemme.

Hun ble heller ikke klar til denne ukens NM i Steinkjer.

Onsdag sier trener Lage Sofienlund at Skistad har ligget på sofaen en periode, men at hun igjen er i gang med forberedelsene til OL.

– Hun trente første gang nå på mandag. Det fungerer greit å trene igjen nå, så da blir det å bygge seg rolig opp etter en uke på sofaen, sa Sofienlund til NRK.

Han vet ikke hvor mye sykdomsperioden har preget henne.

– Det er vanskelig å si. Hun har ikke vært dausjuk. Hun har fungert med å ligge litt i ro før, så kanskje hun får litt overskudd i musklene, la han til.

OL avvikles i februar.