Stavkongen Duplantis reagerer – Bislett-sjef Hoen røpet bryllupsplaner

Den svenske friidrettsstjernen Armand Duplantis kaller det «merkelig» at Bislett Games-general Steinar Hoen røpet detaljer om når han skulle gifte seg.

– Det var litt rart av ham å gjøre det, faktisk. Jeg visste ikke at han kom til å gjøre det, sier den svenske stavstjernen Armand Duplantis, her sammen med sin kjæreste Desiré Inglander.
Publisert Sist oppdatert

Det er i et intervju med den svenske avisen Expressen at Duplantis uttaler seg om saken.

Fredag meldte samme avis at stavkongen og forloveden Desiré Inglander formelt har giftet seg i en borgerlig seremoni i Stockholm. Samtidig skal bryllupsfesten holdes på et senere tidspunkt.

Når og hvor den skal være, uttalte Bislett-sjef Hoen seg til NTB om tidligere denne uken. Anledningen var at han fikk spørsmål om hvorfor Duplantis ikke er aktuell for årets Diamond League-stevne i Oslo.

– Han skal gifte seg i Cannes helgen etter Bislett Games og drar rett dit etter Diamond League-stevnet i Stockholm 7. juni, sa Hoen til NTB.

Duplantis sier til Expressen at han er overrasket over Hoens uttalelse.

– Det var litt rart av ham å gjøre det, faktisk. Jeg visste ikke at han kom til å gjøre det, sier stavstjernen.

Han avviser samtidig at han er sint på Bislett-sjefen.

– Nei, jeg er ikke den som er langsint. Bryllupet er ikke akkurat verdens største hemmelighet, men det er noe vi vil holde litt privat. Noe vi gjør for oss selv, sier Duplantis.

26-åringen har satt verdensrekorder på bestilling de siste årene, senest under sitt eget stevne Mondo Classic i Uppsala nylig. Der svingte han seg over 6,31 meter.