Sport

Skiforbundet vil kutte ansatte

Norges Skiforbund har innkalt fem ansatte til drøftelsesmøter, avslører VG.

Skipresident Tove Moe Dyrhaug har en tøff jobb foran seg med å få økonomien på plass igjen i Skiforbundet. Foto: Geir Olsen / NTB
Publisert Sist oppdatert

Generalsekretær Arne Baumann i skiforbundet bekrefter opplysningene overfor avisen.

«Vi ønsker ikke å gå detaljert inn i en pågående prosess, men bekrefter at det er gjennomført flere møter med tillitsvalgte om den situasjonen vi befinner oss i. Denne uka er det drøftelsesmøter i forbindelse med nedbemanning», skriver han i en epost.

Et drøftelsesmøte skjer mellom arbeidsgiver og arbeidstaker for å diskutere en mulig oppsigelse eller nedbemanning.

Møtene skjer bare fem dager etter at Jan-Erik Aalbu ble ansatt som ny daglig leder for hopp i Norges Skiforbund. Tidligere i år forlot Clas Brede Bråthen stillingen etter 20 år i rollen.

Skiforbundet gikk i fjor 10,9 millioner kroner i minus, og ifølge VG må de nå kutte minst to hopp-stillinger i forbundet.

Avisen skriver at fem ansatte, av totalt tolv, kjemper om å beholde jobben sin idet sommerferien starter.