Sport
Shiffrin med rørende kjærlighetserklæring til Kilde: – Trenger all støtte han kan få
Mikaela Shiffrin sier det føles som om hun har levd 1000 liv siden kjæresten Aleksander Aamodt Kildes skrekkfall i Wengen. Alpinstjernen hyller nordmannen.
I et lengre innlegg på Instagram onsdag setter Shiffrin mange ord på hvordan dagene har vært etter den skremmende Wengen-episoden. Kilde fikk skulderen ut av ledd og et kutt i leggen etter å ha dundret inn i sikkerhetsnettet.
Han slapp heldig fra en episode som satte en støkk i både kjæresten og TV-seerne. Samtidig har det norske fartsfantomet vært gjennom en operasjon og slitt med store smerter.
«Det føles som om jeg har levd tusen liv de fire siste dagene», skriver Mikaela Shiffrin på Instagram onsdag.
Innlegget er langt på vei en kjærlighetserklæring til hennes norske kjæreste.
Vant for Kilde
«Jeg kan ikke sette ord på hvor mye glede og energi Aleks gir livet mitt», skriver den amerikanske alpinstjernen og setter deretter ord på berg-og-banen fra da Kilde ble slynget inn i sikkerhetsnettet til deres første møte på sykehuset i etterkant.
«Jeg vet ikke hvordan jeg skal forklare dette, men det fikk meg til å ønske at jeg kunne brenne ned universet. Men gjennom hele den påfølgende prosessen har han vært så vakker og snill og takknemlig», skriver Shiffrin – og legger til:
«Han har ikke mistet tålmodigheten en eneste gang, selv om han har hatt mange grunner til å gjøre det. Han er inspirerende og omtenksom og omsorgsfull, og bringer fram det beste i alle rundt seg, selv i de vanskeligste omstendighetene».
Tirsdag vant Shiffrin verdenscuprennet i slalåm i østerrikske Flachau.
«Jeg gikk til det rennet med tanken om at dersom jeg skulle være der, i stedet for sammen med ham, måtte jeg virkelig gjøre det verdt det», skriver hun.
Trenger støtte
Shiffrin takker eget lag for å ha satt himmel og jord i bevegelse da hun hadde behov for raskt å forflytte seg til sykehuset i Bern etter Kildes rundkast.
Avslutningsvis takker hun alle rundt henne selv og Kilde for støtten de har vist de siste dagene.
«Han har hatt noen veldig tøffe, smertefulle og overveldende dager og trenger all den støtten han kan få», skriver Shiffrin.
Kildes sesong er over som følge av skadene han pådro seg.