RBK-kapteinen med brutal dom i Sandefjord-tap: – Vi er ikke bedre

Rosenborg ble overkjørt av Sandefjord og tapte 0-2 i Eliteserien søndag. Ole Selnæs kom med en klar beskjed i pauseintervjuet.

Rosenborgs Ole Selnæs var ikke fornøyd etter kampen.
Publisert Sist oppdatert

Rosenborg ble tidvis herjet med i Sandefjord. Etter 27 minutter kom det første baklengsmålet da Jakob Dunsby prikket ballen i mål fra kloss hold etter et innlegg på bakerste stolpe.

Sju minutter før pause doblet midtbanespiller Sander Risan Mørk ledelsen. 24-åringen mottok ballen i feltet, rundet keeper og satte ballen marginalt over streken.

To minutter senere hamret Evangelos Patoulidis et skudd i tverrliggeren. RBK på sin side avsluttet omgangen med kun en avslutning og ingen på mål.

– Vi er ikke bedre per dags dato, sa Rosenborg-kaptein Ole Selnæs til TV 2 i pausen.

Dårlig prioriteringer?

På spørsmål fra TV 2s reporter om hva Selnæs tenkte om det, svarte han følgende:

– Det får du spørre klubben om. Prioriteringene deres, sa Selnæs videre.

Rosenborg sto med to uavgjort og ett tap på de siste tre seriekampene. Trønderne har også røket ut av kvartfinalen i cupen i samme periode.

Resultatene kommer etter salget av Marius Broholm til franske Lille. Juvelen Sverre Nypan nærmer seg en stor overgang til Manchester City og har heller ikke vært en del av RBKs kamptropper den siste tiden.

Det har også vært skader på flere viktige spillere.

God statistikk

Robin Dzabic var nære å øke ledelsen da han traff metallet etter 64 minutter. Det ble ingen flere mål.

Sandefjord har vunnet alle seks hjemmekampene sine denne sesongen.

Bodø/Glimt venter i neste runde for Sandefjord, mens Rosenborg får besøk av HamKam på Lerkendal.