Sport

Politiet skal gjennomføre flere avhør i Ingebrigtsen-saken

Politiet blir ikke ferdig med etterforskningen av saken mot Gjert Ingebrigtsen før påske.

Friidrettstreneren Gjert Ingebrigtsen. Foto: Geir Olsen / NTB

Politiet skriver i en pressemelding fredag at det skal gjennomføres nye avhør etter påske etter begjæring fra en av bistandsadvokatene.

Friidrettstreneren Ingebrigtsen ble i desember siktet for kroppskrenkelse.

– Denne uken var alle etterforskningsskrittene fra politiets sin side gjennomført, og det var gitt en frist til bistandsadvokater og forsvarere om å komme med anmodning om etterforskningsskritt innen 19. mars. Det kom en anmodning om etterforskningsskritt fra en av bistandsadvokatene, og denne har vi nå tatt stilling til. Vi vil gjennomføre flere avhør av personer som ikke er avhørt i saken tidligere, som følge av anmodningen, sier politiinspektør Terese Braut Våge i Sør-Vest politidistrikt i pressemeldingen.

Politiet skriver at de har gjennomført avhør Gjert Ingebrigtsen, samt en rekke vitner.

– En sentral del av etterforskningen er avhør. Av hensyn til etterforskningen og taushetsplikten vil politiet ikke komme med ytterligere opplysninger om innholdet i forklaringene, sier Braut Våge.

Det vil bli gjennomført en påtalevurdering når saken er ferdig etterforsket.

– Det regner vi vil skje innen utgangen av april, sier Braut Våge.

Gjert Ingebrigtsen er ikke lenger trener for sine friidrettssønner Henrik, Filip og Jakob. Han er derimot trener for mellomdistanseutøveren Narve Gilje Nordås.