Politiet henlegger straffesaker mot Geir Ellefsen og sikkerhetsvaktene etter Ødegaard-bryllupet

Geir Ellefsen og de to sikkerhetsvaktene under Martin Ødegaards bryllup tidligere i sommer, blir ikke straffeforfulgt. Politiet har valgt å henlegge sakene.

Geir Ellefsen ble anmeldt etter Martin Ødegaard og Helene Spilling sitt bryllup. Nå har politiet valgt å ikke gå videre med saken.
Publisert

Det bekrefter Øst politidistrikt i en pressemelding.

– Etter en samlet vurdering av bevisbildet, foreligger det ikke tilstrekkelig objektiv bevisføring til å kunne underbygge én parts forklaring fremfor den andres. Dette gjelder begge sakene, skriver politiet.

Politiet mottok to anmeldelser etter bryllupet til Martin Ødegaard og kona Helene Spilling i slutten av juni.

Anmeldt

Dagbladet anmeldte Geir Ellefsen, som hadde fått jobben som sikkerhetsansvarlig i bryllupet, for kroppskrenkelse. Ellefsen jobber til daglig i en 80 prosent stilling som sikkerhetsrådgiver i Norges Fotballforbund.

Ellefsen var ikke på jobb i NFF-regi under bryllupet, ifølge forbundet.

Den andre anmeldelsen sto Se og Hør bak. Den var rettet mot to sikkerhetsvakter som fysisk fjernet bladets fotograf fra området utenfor Gjerdrum kirke.

I slutten av juni var politiet ferdige med etterforskningen knyttet til de to anmeldelsene som ble innlevert etter bryllupet.

Martin Ødegaard og kona Helene Spilling giftet seg i slutten av juni.

Etterforsket ferdig

Politiet har avhørt de tre anmeldte personene, samt gjennomgått bilder og videoer fra begge hendelsene. De fornærmede har ikke blitt avhørt, som følge av at politiet vurderte deres opplysninger som grundig belyst i anmeldelsene som ble levert.

Nå har politiet valgt å ikke gå videre med sakene.

– Sakene bærer i stor grad preg av motstridende forklaringer uten ytre støttemomenter, og er derfor henlagt på grunn av bevisets stilling, skriver politiet.

Se og Hør omtalte nyheten om henleggelsen først.