Sport
OL-debutant Thale Rushfeldt Deila brøt sammen i tårer: – Litt mye nerver
Thale Rushfeldt Deila (24) fikk det tøft etter nedturen mot Sverige i OL-åpningen. Hun fikk trøst av veteran Camilla Herrem.
– Jeg er veldig skuffet. Det er vi alle, føler jeg. Det ble litt mye nerver for min del iallfall, kanskje for de andre òg, sa Deila til NTB.
Underveis i intervjuet måtte hun ha en pause, og Camilla Herrem tok seg av henne.
– Jeg følte først at jeg hadde fått kontroll på det (nervene), men jeg må bare gjøre det bedre neste gang. Jeg er veldig skuffet over meg selv, fortsatte Deila.
– Må snu det
Deila kom inn i troppen som reserve da Henny Reistad ikke ble klar på grunn av en ankelskade. Norge tapte 28-32 mot det svenske laget. 24-åringen scoret ett mål på fire forsøk mot Sverige.
– Jeg må bare snu det, sa Deila om fortsettelsen.
Hun fikk full støtte fra sine lagkamerater.
– Thale har slått seg inn i en 14-mannstropp, så hun er vi alle sammen stolte av. Men hun forventer mye av seg selv, og når man setter høye krav, blir man litt skuffet, sa Mørk til NTB.
– Jeg synes hun gjør hun en god figur. Hun debuterer i OL for det norske landslaget. Det er klart det er stort, sa Mørk.
– Kommer til å vokse på det
Landslagssjef Thorir Hergeirsson hadde dette å si om Deilas tøffe debut:
– Hun rister det av seg. Velkommen til toppidretten, velkommen til OL. Hun kommer til å vokse på det. Det som ikke knekker dem, gjør dem sterkere – det kommer til å gjelde for Thale, oppsummerte Hergeirsson overfor NTB.
Norge møter Danmark i neste kamp. Den spilles søndag.