Sport

Ødegaard-lagkamerat topper imponerende statistikk – to nordmenn inne blant de sju beste

Gabriel Jesus har scoret i 60 ulike kamper i Premier League uten at laget hans har gått tapende av banen én eneste gang. Bak stormer Erling Braut Haaland.

Erling Braut Haaland har aldri tapt en kamp han har scoret i. Foto: Dave Thompson / AP / NTB

Jesus entret den engelske fotballscenen tilbake i 2017, og i løpet av drøye sju år i Premier League har brasilianeren funnet veien til nettmaskene 73 ganger.

Scoringene har kommet i 60 ulike kamper, og verken i Manchester City eller Arsenal har det endt med tap i noen av de kampene. 55 er vunnet, mens det har blitt uavgjort i fem.

Bak Jesus på lista følger ringreven James Milner. 38-åringen har gjort mål i 54 ulike kamper uten å tape.

I løpet av kun halvannen sesong i den lyseblå delen av Manchester har Erling Braut Haaland tatt seg helt opp på 5.-plass. Nordmannen har scoret i 32 kamper. City har vunnet 27 av dem, mens det har blitt poengdeling i fem kamper.

Også en annen nordmann har sneket seg inn på lista. Tidligere Wimbledon-, Liverpool-, Tottenham- og Aston Villa-spiller Øyvind Leonhardsen scoret i løpet av sin Premier League-karriere i 28 forskjellige opptredener uten at noen endte med nederlag. Det holder til en 7.-plass.