Sport

Målshow i toppkampen i 1. divisjon – Pingel ble tremålsscorer i 4-4-oppgjøret

Sebastian Pingel utlignet til 4-4 og sikret ett poeng og fortsatt tabelltopp for Strømsgodset etter toppoppgjøret mot Kongsvinger.

Publisert Sist oppdatert

33-åringen fra Danmark scoret tre og står med totalt 14 mål i 1.-divisjon hittil i sesongen. Det står det respekt av.

Kvarteret tidligere hadde Victor Fors vendt det hele til 4-3 for Kongsvinger på Gjemselund, og det gjorde at de toppet tabellen en stund. Nå er det fortsatt slik at Strømsgodset topper tabellen på bedre målforskjell enn Kongsvinger etter 12 serierunder.

Fotball-VM 2026
Fotball-VM

Alt du trenger til fotball-VM

Sjekk ut guiden skrevet av ABC Nyheters kommersielle team. Betting, resultater, strømme­produkter – alt på ett sted.

Les guiden

Pingels tre mål for Strømsgodset er nevnt, og i tillegg nettet Jesper Taaje. I tillegg til Fors scoret Rasmus Christiansen, Mads Sande og Ludvig Langrekken for Kongsvinger.

Haugesund kunne ha passert både Strømsgodset og Kongsvinger med seier borte mot Egersund, men i stedet tapte de 2-5 og ble liggende på 3.-plass.

Slik endte de øvrige kampene: Moss – Sandnes Ulf, 1-4, Raufoss – Sogndal 3-1, Odd – Hødd 0-0, Bryne – Åsane 1-0, Strømmen – Stabæk 1-0.