Sport
Klæbo spurtet til seier på fellesstarten i sveitsiske Goms – spurtslo Krüger
Johannes Høsflot Klæbo var sterkest i duellen med Simen Hegstad Krüger på den 20 kilometer lange fellesstarten i fri teknikk i sveitsiske Goms søndag.
Seierskampen sto til slutt mellom Klæbo og Krüger, men på de avgjørende meterne viste Klæbo mest muskler og triumferte i strålende solskinn i Sveits.
Trønderen tok dermed sin andre seier denne helgen. Lørdag spurtet han best på sprinten i duell med franske Lucas Chanavat.
– Vi må håpe at det kan fortsette, så får vi se. Jeg tror det blir hardt skirenn i dag, men været og føret er fint. Jeg må bare prøve å være med, sa Klæbo til Viaplay før rennstart søndag.
Klassiskspesialisten Erik Valnes ble vraket til søndagens fristilsfellesstart.
– Jeg håper jeg kan få skøyte noen renn utover sesongen. Jeg skulle selvfølgelig gjerne gått i dag, men jeg har forståelse for at det ville vært brutalt å vrake hvem som helst, sa 27-åringen til Viaplay
Valnes er nummer to i verdenscupen sammenlagt, 201 poeng bak Harald Østberg Amundsen.
– Man ønsker å kjempe for hvert eneste poeng det er mulig å ta, slo han fast.