Sport

Kinotur fikset dansk håndballtopps søvnunderskudd – sovnet to ganger

De danske håndballherrenes suksesstrener Nikolaj Jacobsen brukte fridagen under VM på kina, men sovnet av actionfilmen Gladiator 2.

Nikolaj Jacobsen sovnet på kino.
Publisert Sist oppdatert

Etter tre strake seirer innledningsvis i mesterskapet hadde danskene fridag søndag. Den ble brukt til å lade batteriene – verken trening, videomøter eller pressetreff sto på programmet.

Spesielt for landslagssjef Nikolaj Jacobsen var en dag uten forpliktelser tilsynelatende sårt tiltrengt. Han hadde et søvnunderskudd som måtte gjøres noe med.

– Jeg gikk på kino, noe som var dumt, fordi jeg sovnet to ganger i løpet av filmen. Men jeg var fornøyd med popkornet, lo han under et pressemøte mandag.

Sammen med noen av spillerne hadde Jacobsen tatt plass i mørket for å se Gladiator 2. Landslagssjefen avviser imidlertid at det var mangel på underholdning i filmen som gjorde at øyelokkene gled igjen.

– Det var bra med action, men jeg hadde nok jobbet litt for lenge om natten. Det var for mye av det gode, smilte han.

– Jeg synes det er lettere å holde meg våken når jeg ser video av motstanderne våre, la Jacobsen til.

Tirsdag blir det igjen alvor for det danske laget, som åpner hovedrunden mot Tyskland.