Jæger på pallen på 400-meteren i Polen
Henriette Jæger løp inn til 3.-plass på 400-meteren i Diamond League-stevnet i Polen lørdag. Tiden ble 49,83.
Siste
-
Iran hevder å ha angrepet amerikansk hangarskip
-
Avis: Trump planlegger å sparke sikkerhetsminister Kristi Noem
-
Svensk gitarlegende snur: Skal likevel ikke til Moskva
-
Israels FN-utsending: Hormuzstredet vil bli vanskeligere å holde stengt om få dager
-
Tatt med ulovlige mengder fisk – får 50.000 kroner i bot
Det er 21 hundredeler svakere enn hennes personlige rekord på 49,62, som også er norsk rekord.
22-åringen startet sterkt og sto løpet ut, men greide ikke å ta igjen Marileidy Paulino (49,18) og Salwa Eid Naser (49,27).
– Det var et solid løp. Jeg skulle kanskje ønske at tiden var bedre, men jeg kan absolutt ikke klage. Jeg tar mye lærdom av å løpe i dag, det er varmt, og jeg er ikke så vant med det, sa hun til NRK.
Jæger er for lengst kvalifisert på 400-meteren i VM i Tokyo. Hun sto over NM i Askøy fordi hun trengte tid på å hente seg inn igjen etter U23-EM i Bergen tidligere i juli. Der ble det gull på 400 meter og sølv på 200 meter.
I Diamond League-stevnet i Stockholm 15. juni løp hun inn til 50,07 og 2.-plass. Under Bislett Games tre dager før satte hun norsk rekord med 49,62 da hun ble nummer to under Diamond League-stevnet på hjemmebane i Oslo.