Italiensk skihopper operert etter skrekkfall i Vikersund – skylder på utstyrstrøbbel

Italienske Andrea Campregher falt stygt under prøvehopping i Vikersundbakken torsdag. Han tar selv skylden for rundkastet, og sier han tok for store sjanser med utstyret.

Publisert

Campregher forteller om egen situasjon i et intervju med nettstedet skijumping.pl. Der opplyser han at han lørdag ble operert for et brukket ribbein.

Italieneren understreker at han har det bra.

– Det er ikke noe alvorlig. Jeg kan gå nå, selv om det er en smertefull skade, sier han.

Campregher opplyser at han trolig blir utskrevet allerede søndag.

Om bakgrunnen for det svært stygge fallet, sier 24-åringen at verken vind eller hans egen fysiske fom har skylden for at det gikk galt.

Italieneren hadde forberedt seg godt i Planica før turen til Norge.

– Jeg hadde problemer med FIS-kontrollen av utstyret på toppen av bakken, og som et resultat av det gjorde jeg en feil. Jeg brukte en strikk i drakten min for å sikre at jeg besto dresskontrollen. Etter det første hoppet mistet jeg spennet i drakten. Strikken var for myk og for lang. Jeg burde ha trukket meg fra å hoppe, men bestemte meg for å prøve igjen, forteller Campregher.

24-åringen la egentlig opp etter forrige sesong, men sier at han ikke er blitt skremt fra å hoppe i framtiden.