Sport

Ikke NHL-spill for Brandsegg-Nygård ennå – lånes ut til Skellefteå

Ishockeytalentet Michael Brandsegg-Nygård får ikke spill i NHL med det første. Detroit Red Wings har besluttet å låne ham ut til Skellefteå i SHL.

Michael Brandsegg-Nygård i aksjon i treningskamp for Detroit Red Wings mot Toronto Maple Leafs lørdag. Søndag ble det klart at det norske talentet skal spille for svenske Skellefteå i tiden som kommer. Foto: Arlyn McAdorey, Canadian Press via AP / NTB
Publisert Sist oppdatert

Brandsegg-Nygård ble i sommer første nordmann som er valgt i 1. runde av NHL-draften. Han fikk være med i sesongoppkjøringen helt til det siste kuttet i spillerstallen ble foretatt søndag.

Han viste seg fram i flere treningskamper, sist lørdag, men søndag meldte Red Wings på sitt nettsted at han skal spille i Sverige i tiden som kommer.

11 andre spillere ble sendt til klubbens farmerlag Grand Rapids Griffins.

Dermed er 28 spillere igjen i troppen før torsdagens sesongåpning mot Pittsburgh Penguins.