Sport

Holm holdt liv i europahåpet for Brann – videre etter ekstraomgangsdrama

Etter et skuffende førsteoppgjør bet Brann mer fra seg i varmen på Kypros. Noah Holm spilte hovedrollen i en utrolig 4-2-seier.

Noah Holm kom inn og scoret to for Brann. Bildet er fra en tidligere anledning.
Publisert Sist oppdatert

Med 30 sekunder igjen av tilleggstiden var bergenserne på vei ut av kvalifiseringen. Så våknet Noah Holm.

Først steg 25-åringen til værs og sikret ekstraomganger.

Gaétan Weissbeck svarte med et nytt langskudd minutter inn i første ekstraomgang, før Holm ordnet ny Brann-ledelse på et brassespark.

Da sto det stadig uavgjort sammenlagt, men like før slutt i første ekstraomgang ble Kristian Eriksen matchvinner. 31-åringen bredsidet da inn 4-2 i kampen og 4-3 sammenlagt.

Nå venter enten PAOK eller Anderlecht i siste hinder.

Kalddusj

Tidligere fikk Brann en kalddusj på tampen av ordinær tid.

Snaue fem minutter før full tid sendte Ivan Ljubić inn 1-1 fra langt hold. Ingen Brann-spillere var i nærheten av å forstyrre østerrikeren i avslutningsøyeblikket.

– Ingen kommer opp i skuddet. Dyngeland står i statueposisjon, sa VGTV-kommentator Mads Bøyum.

Conferenceligaen er det nederste av de tre europacupnivåene,, og uten seier i dobbeltoppgjøret måtte de ha nøyd seg med utelukkende norsk motstand kommende sesong.

Bergenserne kom til oppgjøret med et dårlig utgangspunkt etter at det endte med 0-1-nederlag hjemme i Bergen.

Vakker scoring

Det gjorde Kristall Mani Ingason opp for da han banket inn 1-0 kvarteret inn i returkampen. Islendingen vendte bort Limassol-forsvaret og sendte ballen i mål nede ved stolperoten.

– Det er en nydelig scoring av islendingen. Det er helt perfekt for Brann, sa VGTV-kommentator Anders Pamer.

Brann er med i kampen om en fjerdeplass i Eliteserien denne sesongen, men medaljekampen er trolig utenfor rekkevidde. Tirsdagens kamp var med andre ord sesongens kanskje viktigste gjenværende kamp.