Sport

Her går Colombia-spilleren til angrep på straffemerket

Colombias venstreback Johan Mojica (25) forsøkte seg på et skittent triks for å hindre England i å score på straffe.

Colombianeren Johan Mojica tyr til skitne triks, og sparker løs på straffemerket i et forsøk på å hindre England til å gå opp til 1-0-ledelse på straffe.
Publisert Sist oppdatert

Det sto 0-0 mellom England og Colombia i åttendedelsfinalen i VM da Englands Harry Kane ble felt innenfor 16-meteren etter 54 spilte minutter og fikk straffe.

Straffen ble møtt av store protester fra Colombias lag. Mens spillerne kranglet med dommeren i flere minutter, snek venstreback Johan Mojica seg bort til straffemerket.

Les også: Endelig fikk England straffesparkhelter

Colombianeren sparket løs på straffemerket ved to anledninger, i det som ser ut som forsøk på å lage ujevnheter i gressmatta for å hindre England fra å score.

Flere Twitter-brukere har delt de avslørende TV-bildene:

Mojica kicking lumps out the penalty spot. pic.twitter.com/RkQc5e9445— Tony Scott (@Tony_Scott11)3. juli 2018

Sabotasjeforsøket hindret ikke Harry Kane fra å sette ballen i mål, og kapteinen sendte England opp i 1-0-ledelse.

Kampen endte 1-1 etter ordinær tid, og ble avgjort på straffesparkkonkurranse. Den gikk England seirende ut av.

Les også: Colombianske spillere truet på livet etter straffemisser

Onsdag reagerer en rekke internasjonale medier på den ufine oppførselen. Både italiensk, fransk, tysk, norsk og selvfølgelige engelsk presse har omtalt saken.

På Twitter reagerer flere norske fotballsupportere på Mojicas skitne spill:

Usportslig å se Mojica prøve å ødelegge straffemerket i kaoset etter at straffesparket ble dømt. Fikk flere med seg det? #tv2vm #2sporten #tv2— Mahmoud Al-Abdi (@Mahmodx10)3. juli 2018

Mojica står i 2 min og ødelegger straffemerket mens de andre står og klager på dommeren. Fortjent at den sitter fra Kane.— Vidar Dahle (@VidarKloaDahle)3. juli 2018

Mojica stiller seg på 11-meteren og sparker i stykker straffemerket ja. Herregud.— Tobias Lea (@TobiasLea)3. juli 2018