Sport

Henrik Ingebrigtsen usikker på fremtiden: – Jeg vet ikke

Friidrettsveteranen Henrik Ingebrigtsen (33) vet ikke om han skal begi seg ut på nok en sesong som løper på toppnivå.

Henrik Ingebrigtsen er usikker på om han skal ta enda en sesong på toppnivå. Foto: Lise Åserud / NTB
Publisert Sist oppdatert

– Vi får se. Jeg vet ikke, jeg har ikke noe svar, sa Henrik Ingebrigtsen og trakk på skuldrene da NRK spurte han skal satse en sesong til.

Den eldste av løpebrødrene Ingebrigtsen slo for virkelig gjennom da han tok EM-gull på 1500 meter i Helsingfors i 2012.

Siden den tid har det blitt ytterligere tre EM-medaljer både innendørs og utendørs. 33-åringen har dessverre også slitt med en rekke skader, som blant annet gjorde at han måtte avbryte årets sesong.

Henrik Ingebrigtsen er på plass i København for å se sine to yngre brødre, Jakob og Filip, løpe halvmaraton. 33-åringen har selv ikke vært i aksjon siden 5000-meteren under EM i Roma i juni.

– Hva er status på kroppen?

– Jeg har ikke noe bra svar på det, svarte Henrik Ingebrigtsen til rikskringkasteren.

Ingebrigtsen kunne imidlertid røpe at han er i trening og at kvaliteten på øktene er bedre enn hva den har vært tidligere i sommer.