Sport

Brasil-stjerne pådro seg muskelskade – kan miste flere kamper

Raphinha har fått påvist en skade i låret og må gjennom behandling, men Brasil håper å få ham spilleklar til senere i fotball-VM.

Publisert

Barcelona-spilleren fikk trøbbel i kampen mot Haiti fredag. I etterkant har undersøkelser avdekket en muskelskade i låret, opplyser Brasils landslag lørdag.

Skaden skal ikke være så alvorlig at han reiser hjem fra VM. Kantspilleren skal nå gjennom behandling, og håpet er at han kommer raskt tilbake i spill. Ifølge avisen Globo blir Raphinha ute i to uker, og at han dermed kan være tilgjengelig for en eventuell åttedelsfinale.

Fotball-VM 2026
Fotball-VM

Alt du trenger til fotball-VM

Sjekk ut guiden skrevet av ABC Nyheters kommersielle team. Betting, resultater, strømme­produkter – alt på ett sted.

Les guiden

Raphinha spilte hele åpningskampen mot Marokko før han måtte av før pause mot Haiti. Brasil står med fire poeng så langt og møter Skottland i siste puljekamp.

Fra før råder det usikkerhet rundt en annen kantspiller i laget, Neymar. Han har mistet begge de to første kampene.