Bodø/Glimt slo Viking 4-2 i toppkampen i Eliteserien: – Ser ut som en seriemester

Bodø/Glimt var effektive i angrep og kunne juble for en solid 4-2-seier over tabelltopp Viking i en underholdende toppkamp i Eliteserien lørdag.

Kasper Høgh scoret for Bodø/Glimt i Eliteserien lørdag.
Publisert Sist oppdatert

– Det var en vill kamp, jeg håper alle nøt det. Det var litt popkorn til dem der hjemme, sa Kasper Høgh til TV 2.

Viking sliter med formen.

Tabellen er noe vanskelig å tyde ettersom Viking står med tre kamper mer spilt enn gultrøyene, men Glimt begynner å nærme seg gullplassen.

Nordlendingene er nå sju poeng bak teten, noe som betyr at de sniker seg forbi på tabelltopp med seirer i samtlige tre hengekamper.

– De har sett ut som en seriemester her i kveld. Viking er langt unna det de bør være i en slik kamp, sa Jesper Mathisen på TV 2s sending.

– Det var en skikkelig toppkamp. Men når du slipper inn fire mål, så blir det tungt. Da er det vanskelig å vinne fotballkamper. Jeg syns Bodø/Glimt er vanvittig effektive i dag. Vi taper fortjent, sa Viking-kaptein Zlatko Tripic.

Underholdende

Oppgjøret bød på stor underholdning for de oppmøte i solskinnet i Stavanger. Før minuttet spilt sørget Håkon Evjen for en drømmestart for gjestene.

Zlatko Tripic tegnet seg igjen på scoringslisten for Viking lørdag.

Fem minutter senere svarte Peter Christiansen med en frekk avslutning, før Høgh sendte gjestene tilbake i ledelsen. Etter halvspilt omgang tok Tripic ansvaret fra elleve meter og banket inn nok en utligning.

Men scoringsfesten var ikke over med det. Sju minutter før pause bredsidet Odin Bjørtuft inn 3-2 og kronet en utrolig omgang.

– Et fyrverkeri av en fotballkamp, slo Mathisen fast i pausen.

Sikret seieren

Etter hvilen fikk begge lag en scoring annullert for offside, før Joe Bell spaserte ballen inn i eget nett og sendte eget lag under med to mål. Det var nok til at gultrøyene tok med seg samtlige poeng nordover.

Viking gikk inn i oppgjøret med en god luke på tabelltopp, men i noe vaklende form etter to strake tap. Glimt sto med to seirer i deres to siste kamper før lørdagen.