Sport

Bisarr snuoperasjon for trenerveteran – fikk tilbake jobben to måneder etter VM-exit

Ringreven Carlos Queiroz er tilbake som ghanesisk landslagssjef i fotball mindre enn to måneder etter at han sluttet i kjølvannet av åttedelsfinale-tapet i VM.

Carlos Queiroz fortsetter som ghanesisk landslagssjef.
Publisert Sist oppdatert

Queiroz oppgis å ha hatt nye samtaler med Ghanas fotballforbund samt landets idretts- og fritidsdepartement den siste tiden. I kjølvannet av disse fikk den portugisiske treneren likevel ny kontrakt.

Fotballforbundet sier i en uttalelse at det «tror Queiroz' omfattende internasjonale erfaring, tekniske ekspertise og kunnskap om det ghanesiske landslaget gir ham en sterk posisjon for å lede laget inn i det neste kapittelet».

73 år gamle Queiroz, som også har trent Portugal, Colombia, Iran og Egypt, sluttet som Ghana-trener etter et 0-1-tap mot Colombia i den første utslagsrunden under sommerens VM-sluttspill i USA, Canada og Mexico.

I etterkant sa den tidligere Real Madrid-treneren at det ikke forelå noen «fullstendig sportslig tilfredshet» etter VM-innsatsen, men at han følte at laget hans brakte «respekt og troverdighet til Ghana».

Ghana hadde tapt fire strake kamper da Queiroz ble ansatt i april. Han erstattet da sparkede Otto Addo.

Laget spilte uavgjort mot England i gruppespillet i VM og avanserte til åttedelsfinalene som en av de beste treerne.