Sport

Barthold forlater Aalborg etter åtte år

Sebastian Barthold (33) er inne i sine siste måneder som Aalborg-spiller i dansk håndball. Til sommeren bytter han klubb.

Sebastian Barthold jubler underveis i Aalborgs mesterligasemifinale mot Magdeburg i fjor sommer.
Publisert Sist oppdatert

Det kommer fram i en melding lagt ut av Aalborg. Bartholds kontrakt løper ut ved sesongslutt.

Landslagsspilleren har vært i den danske klubben siden han forlot Haslum i 2017.

– Det skal ikke være den minste tvil om at jeg har vært, og fortsatt er, utrolig glad for å spille i Aalborg, men jeg er også innforstått med at det til sommeren venter nye og spennende muligheter andre steder, sier Barthold.

Han står så langt med 355 kamper og 1232 mål for Aalborg. Der har Barthold vunnet fire danske mesterskap og tre cuppokaler samt tatt seg til to Champions League-finaler.

– Sebastian har vært med oss i en lang periode og er en av de spillerne som har bidratt mye til at klubben er på det nivået vi er i dag. Han har levert strålende over mange år, sier Aalborg-direktør Jan Larsen.

Han legger til at «alle gode ting har en ende». Partene ble i fellesskap enige om å skille lag.