Sport

Avis: Messi vil kjøpe spansk 2. divisjonsklubb

Det argentinske fotballikonet Lionel Messi er angivelig i ferd med å bli majoritetseier i den spanske fotballklubben CD Eldense.

Publisert

Det er den spanske sportsavisen AS som melder om Messis planer.

Inter Miami-stjernen meldes å ha inngått en avtale med den colombianske investeringsgruppen TH om å overta 100 % prosent av aksjene i Eldense. Avtalen er fortsatt underlagt obligatorisk godkjenning fra det spanske idrettsrådet CSD.

Hvis kjøpet går gjennom, vil det være første gang Messi eier en profesjonell klubb i Spania. 39-åringen, som er inne i sin fjerde sesong for Inter Miami i Major League Soccer i USA, eier allerede amatørklubben Cornella.

– Vi fikk først i kveld bekreftelse på at en avtale er på plass. På dette stadiet må vi imidlertid utvise den tilbakeholdenheten som kreves i slike situasjoner og vente på å se om avtalen faktisk går gjennom, sier Elda-ordfører Rubén Alfaro.

– Uansett skal vi nok en gang være stolte av byen vår og fotballklubben som representerer oss. At en som Lionel Messi er interessert i oss og ønsker å støtte både klubben og Elda, er spektakulære nyheter, legger han til.

Eldense har nettopp rykket opp til Segunda División, andre nivå i spansk fotball. Klubben ligger på tredjeplass etter fire serierunder.

Stadionet i byen med 55.000 innbyggere har en kapasitet på 5800 publikummere.