Australia sikret Norge avansement i U20-VM

Allerede før Norge spiller den siste kampen i gruppespillet i U20-VM for menn, er de sikret å gå videre etter at Australia slo Cuba lørdag kveld.

Markus Haaland – til høyre i aksjon mot Colombias Carlos Sarabia tidligere i uken – og resten av U20-landslaget er sikret en plass i åttedelsfinalen etter at Australia slo Cuba lørdag. Norge har fortsatt en kamp igjen i gruppespillet, mot gruppejumbo Saudi-Arabia på søndag.
Publisert

Uansett hvordan det går mot gruppejumbo Saudi-Arabia på søndag, sørger matematikken for at Norge kommer seg videre til åttedelsfinale.

Lørdag vant Australia 3-1 over Cuba. Laget fra «down under» avslutter dermed gruppespillet på tredjeplass, men har ikke fått mer enn tre poeng i turneringen. Også vertslandet Chile står med tre poeng etter at deres gruppe er ferdigspilt.

Etter gruppespillet går de to beste lagene i hver gruppe videre, i tillegg til de fire beste tredjeplassene.

Norge har allerede fire poeng og deler ledelsen i sin gruppe etter seier over Nigeria og uavgjort mot Colombia. Med minst fire poeng og tredjeplass eller bedre når gruppespillet er over, kan de dermed ikke bli dårligere enn Cuba og Chile.

(©NTB)