Sport
41.000 har satt penger på norsk VM-seier: – Det vil bli ganske dyrt for oss
En tredjedel satte spillet etter at Norge slo Brasil.
Norge har for første gang tatt seg til kvartfinale i et verdensmesterskap for herrer. Hele Norge er tatt av VM-feber, og det norske folk har troen på landslagsgutta.
Det merker også Norsk Tipping.
Per 3. juli var det 28.000 nordmenn som hadde satt penger på at Norge skal gå hele veien og ta med seg VM-pokalen i bagasjen på hjemreisen over dammen, opplyser Norsk Tipping til ABC Nyheter.
Etter den historiske seieren har ytterligere 13.000 slengt seg på Norge-toget. Da hadde oddsen på norsk triumf riktig nok gått ned.
Det vil si at hele 41.000 nordmenn per dags dato vinner en sum dersom Martin Ødegaard skulle heve trofeet.
– En konkret sum det vil koste er dessverre ikke mulig å gå i detalj på, ut over at det vil bli ganske dyrt for oss, skriver Pål Enger, leder for presse- og samfunnskontakt, til ABC Nyheter.
Tallknusere: 20 prosent sjanse for norsk finale
Ifølge Football Meets Data er det 19,9 prosent sjanse for at Norge spiller VM-finale i New York om vel halvannen uke.
Analysemodellen deres gir kun fire land større sjanse enn Norge til å nå finalen.
Ett av disse landene er England, som Norge møter i kvartfinalen søndag kl. 23:00.
Halv milliard til vinneren
Det er ikke bare norske oddsspillere som vil tjene penger hvis Norge skulle vinne VM.
Norges Fotballforbund er allerede sikret 320 millioner kroner takket være VM-eventyret.
En eventuell seier over England i kvartfinalen vil gi 80 millioner kroner på toppen av det, mens VM-vinneren får en halv milliard kroner i premiepenger.
Les også: Dårlig nytt for Norge