Verden

Zelenskyj diskuterte krigene i Midtøsten og Ukraina

Saudiarabiske medier er ordknappe om innholdet i et møte mellom Ukrainas president Volodymyr Zelenskyj og kronprins Mohammed bin Salman i Jeddah fredag.

Volodymyr Zelenskyj møtte torsdag Saudi-Arabias kronprins i Jeddah.
Publisert Sist oppdatert
SE SISTE NYHETSVIDEO

Besøket torsdag var ikke varslet i forkant. En ikke navngitt kilde sa til nyhetsbyrået AFP før møtet at Ukraina og Saudi-Arabia skulle undertegne en avtale om sikkerhetssamarbeid og beskyttelse av luftrom.

Etter at møtet var over, sa imidlertid Saudi-Arabias statlige nyhetsbyrå lite om innholdet i samtalen. De opplyser at de to lederne diskuterte den regionale opptrappingen i Midtøsten og krisen i Ukraina, men kom ikke med noen nærmere detaljer.

Tidligere har Zelenskyj sagt at flere enn 200 ukrainske antidroneeksperter er blitt sendt til Saudi-Arabia og andre land ved Persiabukta for å bistå i krigen med Iran.

I løpet av krigen med Russland har det ukrainske forsvaret fått stor erfaring med å bekjempe militære droner.