Norge

Widerøe-fly måtte snu etter turbulens – to lettere skadet

Et Widerøe-fly fra Bergen til Molde måtte snu fredag kveld etter turbulens. To personer ble lettere skadet.

Widerøe-flyet tok av fra Bergen og var på vei til Molde, men snudde altså og landet i Bergen igjen klokken 21.43.
Publisert Sist oppdatert

– Et fly fra Bergen til Molde opplevde kraftig turbulens og måtte returnere til Bergen. En passasjer og et besetningsmedlem ble lettere skadet, sier pressevakt Satha Sritharan i Widerøe til VG.

Widerøe-flyet tok av fra Bergen og var på vei til Molde, men snudde altså og landet i Bergen igjen klokken 21.43.

De skadede ble møtt av helsepersonell da flyet landet i Bergen, opplyser Sritharan. Kort tid etterpå tok et ambulansehelikopter av fra flyplassen og fløy til Haukeland, men det er ikke kjent hvorvidt dette er knyttet til hendelsen. Skadeomfanget er ukjent.

Det var rundt 60 passasjerer om bord på Widerøe-flyet. De blir fredag kveld innlosjert på hotell i Bergen og vil bli fraktet til Molde lørdag.