Visit Vestfold med norsk reklamestunt i Syden

Er man i en av de mange spanske feriefavorittene denne uken, kan man plutselig se på en reklameplakat på norsk. Visit Vestfold reklamerer for Norgesferie i Spania.

Visit Vestfold forsøker å lokke nordmenn hjem fra Syden i sommer, og heller ta ferien i Vestfold.
Publisert Sist oppdatert

– Vi tester en litt artig greie, hvor vi på noen av de mest populære Syden-destinasjonene for nordmenn har reklameplakater, på norsk, for Vestfold, sier Kristoffer Paulsen, som er markedssjef i Visit Vestfold, til Tønsbergs Blad.

Også i Alicante reklamerer Visit Vestfold.

Reklameplakatene henger Gran Canaria, Alicante, Mallorca og Barcelona. Der har de vært synlige i en uke, og skal henge ut helgen.

– Dette stuntet er kanskje ment som et lite spark bak hos de som drar til Syden når vi har det så fint her hjemme. Vi prøver å gi litt dårlig samvittighet, med en humoristisk vri da, selvfølgelig, fortsetter Paulsen.

For selv om det er færre steder i Vestfold som selger paella, og en noe stivere pris for utepilsen, har årets julimåned til nå levert varene rent værmessig i kystfylket.

– Mitt inntrykk er at sommeren har vært veldig positiv for fylket vårt, blant annet vet jeg at flere steder i Stavern har hatt en rekordsommer, sier markedssjefen i Visit Vestfold.