VG: Fører av hjullaster i Sandefjord siktet for drapsforsøk

Fører av hjullasteren som kjørte inn i en husvegg i Sandefjord tirsdag kveld, er siktet for drapsforsøk.

Publisert Sist oppdatert

Det bekrefter politiinspektør Odd Skei Kostveit til VG.

Mannen vil bli fremstilt for varetektsfengsling torsdag, opplyser han videre.

Sjåføren, en mann i 60-årene, ble pågrepet tirsdag kveld etter at han kjørte vinglete med en hjullaster og krasjet inn i et bolighus i Sandefjord.

Sørøst politidistrikt ble varslet om saken klokka 22.35 tirsdag.

Da meldte flere at hjullasteren hadde kjørt i et autovern på Fokserødveien og videre i retning Sandefjord sentrum, før ferden endte halvveis inne i et bolighus.

I huset bor en småbarnsfamilie på fem, skriver VG. Ingen ble skadet

Mannen er foreløpig ikke avhørt. Hans forsvarer, Jon Anders Hasle, vet foreløpig ikke hvordan klienten stiller seg til siktelsen.

– Han har etter råd fra meg ikke forklart seg nå, fordi han har det svært vanskelig. Han er i en tilstand hvor det ikke er forsvarlig. Det er en sak han tar veldig tungt, sier han til VG.