Verden

Over 30.000 stemmer må telles på nytt i Wisconsin

Problemer med tellemaskinene i Milwaukee gjør at drøyt 31.000 stemmer må telles på nytt i byen, som er den største i delstaten Wisconsin.

Publisert Sist oppdatert

Omtellingen skjer fordi en republikansk valgobservatør la merke til at rundt 13 av maskinene som teller stemmene, var forseglet, men ikke låst skikkelig, melder Fox News.

De lokale myndighetene sier de er trygge på at det ikke er tuklet med stemmene, men for å være ekstra sikre, velger de å telle drøyt 31.000 stemmer på nytt.

Se video: Klar beskjed fra Trump

Det er ventet at de endelige resultatene er klare mellom 1 og 2 natt til onsdag lokal tid, det vil si ved 8-9-tiden om morgenen norsk tid.

Det er stort sett poststemmer og andre forhåndsstemmer som skal telles på nytt.

Lederne for Det republikanske partiet sier «dette er et uakseptabelt eksempel på inkompetanse» i en viktig vippestat.