Verden

Burberry-sjefen får sparken etter dårlige resultat

Svake resultater har ført til at det britiske motemerket Burberry har gitt sin administrerende direktør Jonathan Akeroyd sparken.

Det britiske motemerket Burberry har gitt sin administrerende direktør sparken som følge av selskapets svake resultater i første kvartal. Foto: Lise Åserud / NTB
Publisert Sist oppdatert

Akeroyd blir erstattet av Joshua Schulman, som har vært sjef for de amerikanske motemerkene Michael Kors og Coach, heter det i uttalelsen fra selskapet.

Burberrys styreleder Gerry Murphy beskriver Schulman som en velprøvd leder som har lang erfaring med globale luksusmerker og det å drive lønnsom vekst.

I en egen uttalelse understreker Murphy at Burberrys nylige resultater er skuffende. Selskapets inntekter falt med 22 prosent i første kvartal til 458 millioner pund, tilsvarende over 6,3 milliarder norske kroner.

Administrerende direktør i Burberry Jonathan Akeroyd. Foto: Hollie Adams / Reuters
Administrerende direktør i Burberry Jonathan Akeroyd.