Verdal: De to brannkonstablene funnet omkommet i brannruinene

De to brannkonstablene som har vært savnet etter brannen i en enebolig i Verdal natt til onsdag, ble om kvelden funnet i ruinene.

De to brannkonstablene som har vært savnet etter brannen i Verdal, er funnet omkommet.
Publisert Sist oppdatert

Den første omkomne ble funnet omtrent klokken 20.20, og den andre klokken 21.50, opplyser operasjonsleder Christopher James White i politiloggen.

– I forbindelse med brannen i en enebolig på Verdal siste natt, har politiet i kveld arbeidet på åstedet med fem kriminalteknikere og en kriminalsøkshund, skriver White.

I 17-tiden startet politiet å søke i ruinene med søkshund, skriver Trønder-Avisa. Politiet beskriver søkeforholdene som krevende. De bruker også gravemaskin for å flytte på store deler.

– De pårørende er varslet og følges opp. Våre tanker går til de pårørende og kollegaene, skriver White.

Verdalsøra kapell holdt åpent onsdag kveld slik at folk kunne møtes og minne de to. Brannkonstablene har vært antatt omkommet siden i natt.

– Det er fine personer. Solide brannfolk som er antatt omkommet, sa ordfører Knut Snorre Sandnes (H) onsdag kveld.

Kripos ventes å ankomme branntomta torsdag for å bistå i etterforskningen, ifølge Trønder-Avisa.