Vance sier han har forsikret seg om at Musk fortsatt støtter Trump
USAs visepresident J.D. Vance sier han har snakket med både president Donald Trump og Elon Musk for å kunne forsikre seg om at Musk fortsatt støtter Trump.

Siste
-
Varsler 35 grader i Trøndelag tirsdag: – Kan nærme seg den nasjonale rekorden
-
Barn falt fra andre etasje i Vindafjord – luftambulanse sendt til stedet
-
Småfly styrtet på engelsk flyplass
-
Kan vi en dag hente ut minner fra døde mennesker? 300 forskere har svart
-
Norge ligger oppå en merkelig og urgammel del av jordskorpa
Trump er oppgitt over Musk, men ønsker ikke noen langvarig krangel med ham, uttalte Vance under et besøk i kulthuset Kennedy Center i Washington onsdag.
Der sa Vance til journalister at han har snakket med både Musk og Trump for å forsikre seg om at Musk støtter presidenten. Vance la til at Trump og Trumps stab er takknemlig for Musks tidligere innsats i arbeidet med nedskjæringer, kutt og effektivisering i det føderale statsapparatet.
Onsdag skrev Musk på X at han angrer på tidligere innlegg der han hadde kritisert Trump.
– Jeg angrer på noen av innleggene mine om president Donald Trump forrige uke. De gikk for langt, skrev Musk tidligere på dagen.
– Jeg synes det var veldig fint at han gjorde det, var presidentens kommentar til New York Post etterpå.