Norge
Utelukker ikke anke av varetektsfengsling for drapsforsøk i Lørenskog
Mannen som er siktet for fire drapsforsøk i Lørenskog fredag kveld, blir nå varetektsfengslet i fire uker. Forsvareren sier de muligens vil anke avgjørelsen.
Annonse
Mannen ble framstilt for varetektsfengsling i Søndre Østfold tingrett. Han blir nå fengslet i fire uker med to uker brev- og besøksforbud, melder Romerikes Blad.
– Han erkjenner ikke straffskyld og mener han handlet i nødvendig selvforsvar, sier forsvarer Charlotte Eriksen til NTB.
Hun understreker at hun ikke har snakket med siktede etter fengslingsmøtet. Avgjørelsen om anking kommer tidligst mandag. Ankefristen er på to uker.
Det er fire fornærmede i saken, hvor tre er skadet og en er uskadet. De tre skadede er voksne menn i alderen 20 til 40 år.
– Vi er fornøyde med å få medhold i saken. Det er viktig for videre etterforskning, sier politiadvokat Andrea Finckenhagen til RB.