TV-aksjonen samlet inn 271 millioner kroner
TV-aksjonen hentet inn 271 millioner kroner til Atlas-alliansen i årets TV-aksjon, opplyser aksjonen selv.
Siste
-
Danskene hjem i tårer – Frankrike semifinaleklar i håndball-VM
-
Kilder til AFP: Ukraina har sendt oppdatert fredsplan til USA
-
Syklist påkjørt av bil i Tønsberg – framstår alvorlig, sier politiet
-
Aleesami revansjerte tabbe – 1-1 til pause for sykdomsrammet Bodø/Glimt
-
Hamas-topp: Åpen for fredsbevarende styrke langs Gazas grense til Israel
– Bak hver krone ligger en fantastisk innsats fra mange engasjerte mennesker med stort hjerte for årets utrolig viktige sak, sier TV-aksjonens leder Nina E. Larsen.
Pengene går til Atlas-alliansen. De skal hjelpe funksjonshemmede som lever i krig og fattigdom, og skal gå til skolegang, helsetjenester og nødhjelp samt blant annet skolebøker, rullestoler og proteser. TV-aksjonen anslår at pengene som er samlet inn, vil hjelpe 200.000 mennesker.
Nesten seks av ti givere til TV-aksjonen ga penger til bøssebærere, og nesten halvparten av disse pengene var kontanter, opplyser TV-aksjonen.
Beløpet fra årets TV-aksjon var imidlertid lavere enn på mange år. Da TV-aksjonen gikk til inntekt for Barnekreftforeningen i fjor, var summen oppe i 366 millioner kroner, en forskjell på nesten 100 millioner kroner.
juleideer fra kreative ideer