Verden
Trumps tidligere pressesekretær går til Fox News
Den nylig avgåtte pressesekretæren til USAs president Donald Trump, Karoline Leavitt, skal begynne å jobbe for den amerikanske TV-kanalen Fox News.
Leavitt skal ifølge New York Times starte i jobben 1. november. Hun skal blant annet jobbe som kommentator for kanalen.
Som pressesekretær har Leavitt sluppet inn flere Trump-vennlige stemmer og medier blant de utvalgte få som har fast plass i Det hvite hus. I likhet med presidenten selv har hun hatt et periodevis konfliktfylt forhold til tradisjonelle nyhetsmedier.
– Karolines førstehåndserfaring fra Det hvite hus og fra valgkampen gir henne en unik forståelse av det politiske landskapet i dag, sier administrerende direktør Suzanne Scott i Fox News Media i en uttalelse.
I august ble det kjent at Leavitt skulle slutte i jobben ved Det hvite hus for å være mer til stede hjemme med sine to barn.
Leavitt har ifølge CNN flyttet tilbake til delstaten New Hampshire med familien. Ifølge kanalen skal Fox News bygge et studio i hennes nye hjem.
En ny pressesekretær er ennå ikke utpekt.
Under en pressekonferanse ved Det hvite hus torsdag sa Trump at det er mange som ønsker jobben. Mens han pekte på Fox News-korrespondent Peter Doocy spøkte han om at Det hvite hus så etter en søker som Doocy.