Trump etter samtale med Minnesota-guvernør: – På samme bølgelengde

USAs president Donald Trump sier han har hatt en «svært god» samtale med Minnesotas guvernør, demokraten Tim Walz, og sier de er på samme bølgelengde.

USAs president Donald Trump.
Publisert Sist oppdatert

SE SISTE NYHETSVIDEO

Ifølge Trump var det Walz som tok initiativ til samtalen og ba om å samarbeide om situasjonen i Minnesota. Walz har foreløpig ikke kommentert telefonsamtalen.

– Det var en svært god samtale, og vi syntes faktisk å være på samme bølgelengde, skriver Trump på Truth Social.

De siste ukene har det vært kraftige reaksjoner på framferden til innvandringsmyndigheten Ice. I helgen ble 37-årige Alex Pretti skutt og drept av Ice. Dette er den andre slike hendelsen i delstaten denne måneden etter at trebarnsmoren Renée Good (37) også ble skutt og drept.

Tidligere mandag ble det kjent at Trump sender sin såkalte grensetsar Tom Homan til Minnesota. Homan skal lede oppdragene til Ice på bakken i delstaten.

Walz har forståelse for Trumps krav om å finne alle kriminelle i delstaten og er glad for at Homan kommer, ifølge Trump.