Trippel varetektsfengsling for svensk gjengleder
Den svenske gjenglederen Mikael «Grekeren» Tenezos ble søndag varetektsfengslet i tre svenske domstoler etter at han ble deportert fra Mexico tidligere i uka.
Siste
-
Arna-drapet: Politiet har funnet gjenstand – undersøker om det er drapsvåpenet
-
Leger Uten Grenser stanser arbeid ved Gaza-sykehus etter observasjon av væpnede menn
-
Valentinsdag-rekord i kirken: Flere enn 400 par giftet seg på drop-in i dag
-
Forbrukerrådet avviser Temus ønske om møte: – Framstår som omdømmearbeid
-
Sveits: Nye Iran-samtaler i Oman neste uke
Tenezos er mistenkt for å lede det såkalte Dalennätverket i Stockholm. Han er også mistenkt for koblinger til voldshendelser i Norge. For få dager siden ble han deportert fra Mexico i et privatfly etter å ha vært internasjonalt etterlyst.
Søndag ble først varetektsfengslet i tingretten i Sundsvall, deretter fulgte varetektsfengslinger i Södertörns tingrett og Södertälje tingrett.
Han anklages blant annet for grov narkotikasmugling og hvitvasking av penger, samt drapsplaner og grove brudd på våpenloven.
Tenezos nektet straffskyld og krever å bli satt på frifot.
Fengslingsmøtene ble holdt fysisk i Stockholms tingrett, der Tenezos satt sammenbitt og med armene i kors, ifølge nyhetsbyrået TT.
Tenezos er tidligere blitt varetektsfengslet in absentia, det vil si at han ikke var til stede ettersom han befant seg i utlandet.