Norge
To menn siktet etter dødsfallet til norsk kvinne i Spania, melder spansk avis
To menn har status som siktet etter at Anne Mathea Morken (21) ble funnet død i Torremolinos like utenfor Malaga natt til 13. september.
Morken var fra Ringebu i Gudbrandsdalen. Mennene skal ifølge den spanske avisen Sur ha dumpet henne på gaten etter at hun døde av en overdose. Spansk politi har ennå ikke konkludert når det gjelder om hun har tatt stoffet frivillig, eller om hun ble lurt til å innta det.
Det var Gudbrandsdølen Dagningen som omtalte siktelsen først i Norge.
En av de siktede, en mann i 30-årene, er pågrepet. Den andre siktede er fortsatt ikke pågrepet.
Den 21 år gamle jenta hadde bodd i Spania i litt over et år, der hun studerte ved en norsk privatskole for å bli personlig trener.
De to mistenkte mennene skal være involvert i narkotikahandel på Costa del Sol, ifølge spansk politi.
I Spania har politi og domstol vært svært tilbakeholdne med å dele informasjon om omstendighetene rundt dødsfallet.
Bistandsadvokat for Morkens familie, Are Rohne, skriver i en pressemelding at de etterlatte ber om ro i saken.
Han understreker at spansk politi ikke har bekreftet noen av opplysningene som har kommet fram i spanske medier.
– Opplysninger under etterforskning er taushetsbelagt i Spania. På etterforskningsstadiet gir spansk politi som hovedregel kun informasjon til retten, forklarer bistandsadvokaten.
juleideer fra kreative ideer